facebook twitter instagram

Akcja #codenovember = sukces!

Wyzwanie #codenovember już za nami!
Baaaardzo dziękuję Wam za tak liczny udział w wyzwaniu i wiadomości ze statusem Waszych stron. Jesteście awwwesome! Jeśli chcesz dostawać informację o planowanych wydarzeniach i akcjach The Awwwwesomes zapisz się na newsletter.

Nie zapomnij pochwalić się swoimi postępami oznaczając The Awwwesomes w mediach społecznościowych – np. na instagramie: @theawwwesomes, lub na facebook'u, pamiętaj o hashtagach: #theawwwesomes oraz #codenovember.
- Aga

Wyzwanie #codenovember
Zdjęcie z warsztatów Zdjęcie z meetupu

O The Awwwesomes

The Awwwesomes to społeczność, warsztaty, spotkania i pasja! Inicjatywa została założona przez Agę Naplochę i Martę Sztybor na początku 2016 roku. W ciągu tych dwóch lat udało nam się zorganizować i przeprowadzić liczne warsztaty z kodowania stron internetowych (języki HTML i CSS), ale też zadbać o tzw. meetupy, czyli spotkania, na które zaprosiłyśmy super prelegentów z obszarów UI/UX, grafiki i technologii Webowych.

Autorzy zdjęć:
Adam Banaszek i Krzysztof Jezierski

Nowe warsztaty
w kwietniu!

Po długiej przerwie od warsztatów kodowania HTML&CSS przyszła pora na coś nowego! Zapraszam Was do zapoznania się z eksperymentalnym warsztatem zatytułowanym Kreatywne móżdżenie.

Spotkajmy się razem i wspólnie zróbmy coś kreatywnego, bez komputera, w trybie #offline. Niech to będzie świetlica dla starszaków!

Termin warsztatów to 19.04.2018, siedziba Campus Warsaw, start o godzinie 18:30. Warsztaty są darmowe!

- Aga
Dowiedz się więcej na stronie wydarzenia
Konferenecja JSConf EU

bezpłatny tutorial

Wszystkim, którzy chcą się uczyć z The Awwwesomes całkowicie bezpłatnie udostępniamy nasz tutorial, który krok po kroku wprowadzi Was w świat kodowania HTML i CSS. Tutorial tworzymy przede wszystkim dla Was, więc jeśli znajdziecie jakiekolwiek błędy lub opisywane przez nas zagadnienia nie będą wystarczająco jasno wytłumaczone, śmiało piszcie na nasz adres: [email protected]

W tutorialu znajdziecie też gotowe do zakodowania projekty graficzne - layouty przygotowane dla Was specjalnie przez Agę. Obok przykład takiego layoutu.

planty layout

przewiń

Layout Planty

warsztaty kodowania

Przygotowując aż 3 edycje 8-tygodniowych warsztatów (jedna z nich trwała wyjątkowo 9 tygodni) naszym priorytetem był komfort nauki uczestników. Razem z naszą ekipą mentorów dbaliśmy o to, żeby każdy mógł swobodnie zadawać pytania i po prostu czuć się jak w gronie znajomych.

Autorzy zdjęć:
Adam Banaszek i Dawid Groński.

obejrzyj relację z zajęć

Chcemy udowodnić Wam, że klawiatura nie gryzie! Nauka kodowania niekoniecznie musi prowadzić do świetlanej kariery w IT. Wydawanie poleceń maszynie jest umiejętnością, a języki programowania narzędziem, które można wykorzystać w kreatywny sposób. Uczcie się z nami kodować, aby poszerzyć swój zestaw umiejętności (tak, tak, dizajnerzy, to głównie do Was!).

> 3000

aż tyle osób aplikowało na nasze kursy

rekordem była 1. edycja, w której na jedno miejsce przypadło prawie 90 osób na miejsce!

> 100

tyle osób ukończyło nasze kursy

jesteśmy mega dumni ze wszystkich kursantów, niektórzy z nich już teraz pracują jako junior web developerzy

> 777

tyle czasu (ciągle rośnie!) poświęciliśmy na przygotowania

... i naukę innych! warto dodać, że nasze działania to projekt poboczny (poza pracą na pełen etat) i rozpoczął się jako non-profit

Aga Naplocha i Marta Sztybor

inicjatorki

Aga Naplocha

Designer i frontendowiec w Adobe. Najbardziej lubi prototypować w HTML i CSS. Uwielbia jeść, a w wolnej chwili uczy się szyć. The Awwwesomes to dla niej szansa na zbudowanie fajnej społeczności.

Marta Sztybor

Programistka front-end. Lubi porządkować swój kod CSS. W wolnym czasie zwiedza nowe miejsca z książką pod pachą. Dzięki The Awwwesomes Marta mogła podzielić się swoją wiedzą.


Za to fajne zdjęcie dziękujemy
Dawidowi Grońskiemu.

obecny skład

Marta, ze względu na inne obowiązki musiała zrezygnować z pracy nad The Awwwesomes. Od końca roku 2017 r. całkowitą pieczę nad inicjatywą sprawuje Aga.

nasze wystąpienia

Poza organizacją warsztatów, miałyśmy okazję pojawić się w roli prelegentek na kilku ważnych wydarzeniach w Polsce i za granicą. CSSconf Budapest 2017

CSSconf Budapest 2017, zdj. Doris Nemeth

opinie uczestników

HTML i CSS? - zapytacie

Przecież miałem to na infie z panem Bolkiem w starych klapkach, który dał mi szóstkę za stronę o tajemnicach piramid.

No więc to nie taki HTML i CSS. Na tym kursie zrobicie prawdziwą, prostą i ładną stronę. Taką za którą wasze firmy płacą często duże pieniądze, które przechodzą wam koło nosa. […] Jest to jedyny kurs HTMLa, który popchnął mnie dalej i udowodnił że nie trzeba bać się kodu i dosyć szybko można zrobić spore postępy".

‐ Adam, uczestnik 2. edycji warsztatów

Odwiedź nas w mediach społecznościowych i zobacz nad czym obecnie pracujemy. Wpadnij też na naszego różowego Instagrama :)


Hop na Instagram
zaufali nam
w mediach

kliknij, żeby przeczytać artykuł