Mały Poradnik

Czyli jak aplikować na awwwesomowe warsztaty

Na co zwracamy uwagę czytając Wasze aplikacje?

Zapraszamy do przeczytania kilku porad, dzięki którym będzie Ci łatwiej zaaplikować na nasze warsztaty. Przed pierwszą edycją przeczytałyśmy ponad 1800(!) aplikacji, co wcale nie było łatwe. Naszym celem jest wyłonienie jak najbardziej różnorodnej grupy osób, które mają jasno sprecyzowane cele – wiedzą, jak wykorzystać umiejętności zdobyte podczas warsztatów.

Najistotniejsza jest dla nas odpowiedź na pytanie „Dlaczego chcesz wziąć udział w warsztatach?”

Ważne jest dla nas to, w jaki sposób zamierzasz wykorzystać wiedzę zdobytą podczas warsztatów. Doceniamy konkretne pomysły, pracowitość i determinację.

Odradzamy zbyt ogólne i lakoniczne odpowiedzi

Przykładowo – „Chcę się rozwijać, a dzięki waszym warsztatom zdobędę nowe umiejętności” wskazuje na brak konkretnej motywacji i możesz być pewien, że takie zgłoszenie po prostu umknie nam w zalewie innych.

Dbaj o nasze oczy – nie lej wody!

Mamy do przejrzenia dużo aplikacji i mało czasu. Jeśli napiszesz za dużo, jest spora szansa, że w gąszczu słów nie odnajdziemy tych najważniejszych informacji. Lubimy konkrety!

Stawiamy na różnorodność!

Na warsztaty mogą aplikować między innymi:

W tym wypadku niewiele zależy od Ciebie – a raczej od tego, jakie aplikacje spłyną do nas od innych ludzi. Bardzo zależy nam, aby uczestnicy warsztatów mogli się też dużo nauczyć od siebie nawzajem.

Wyróżnij się!

Nie wstydź się podać nam linka do swojej strony, bloga, portfolio. Wszystkie aplikacje dokładnie czytamy i być może jakiś, wydawałoby się, nieistotny szczegół dotyczący Ciebie zwróci naszą uwagę. Może masz jakieś nietypowe zainteresowania albo udzielasz się w lokalnej społeczności (nie tylko IT)?

Spróbuj udowodnić nam, że będziesz systematycznie pracować na warsztatach

Liczymy na 100% frekwencję! Punkt dla Ciebie, jeśli z sukcesem udało Ci się coś stworzyć, ukończyć ciekawy kurs, nauczyć nowej umiejętności, itp.

Jesteś projektantem?

Zgłasza się do nas dużo projektantów graficznych oraz UX. W tym przypadku spore znaczenie ma dla nas Twoje portfolio. Mówi nam ono o tym, nad czym pracujesz i w jakie projekty się angażujesz oraz jaka jest jakość Twoich dzieł.

„Ale przecież nie umiem zakodować własnego portfolio!”

Wszystkim, którzy jeszcze nie widnieją w sieci polecamy założenie konta na darmowych portalach, np. Behance. Przy tak wielu zgłoszeniach musimy znaleźć jakieś kryteria. Jeśli chodzi o osoby z branży kreatywnej, widoczność w sieci i umieszczone prace są takimi wyznacznikami.

Chcesz zbudować stronę WWW dla swojego biznesu?

Wiele osób jako powód chęci uczestnictwa w naszych warsztatach podaje stworzenie strony WWW dla swojej firmy lub przyszłej działalności. W tych zgłoszeniach liczy się dla nas informacja czy masz już na nią konkretny pomysł i działasz w tym kierunku. Im szybciej zaczniesz samodzielnie kodować po warsztatach, tym lepiej wykorzystasz zdobytą wiedzę!

Specjalnie dla osób, które chcą nam towarzyszyć „zdalnie”, udostępniamy nasz tutorial z warsztatów. Śledźcie też naszego fan page’a, gdzie regularnie wrzucamy linki do platform edukacyjnych, artykułów, itp.

Dziękujemy wszystkim za zgłoszenia! Bez Was nie byłoby naszej społeczności. Jesteście awwwesome!